• YAKINDA SİZLERLEYİZ TAKİPTE KALIN [DARK KNİGHT ONLİNE]

Kurallar, Ban Politikası ve Yaptırımlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DarkKnight

Administrator
Yönetici
OYUN KURALLARI

Konu1. Suç2. Suç3. Suç4. Suç5. Suç
Chat ekranı kullanarak spam yapmak (1)3 gün hesap kapatılması7 gün hesap kapatılması15 gün hesap kapatılması30 gün hesap kapatılmasıSüresiz hesap kapatılması
Oyuncuları rahatsız / taciz etmek (2)7 gün hesap kapatılması15 gün hesap kapatılmasıSüresiz hesap kapatılması
Küfür, Saldırganca veya tahrik edici konuşmalar3 gün hesap kapatılması7 gün hesap kapatılması15 gün hesap kapatılması30 gün hesap kapatılmasıSüresiz hesap kapatılması
Özel mesaj yolu ile spam yapmak (3)3 gün hesap kapatılması7 gün hesap kapatılması15 gün hesap kapatılması30 gün hesap kapatılmasıSüresiz hesap kapatılması
Özel mesaj yolu ile oyuncuları aldatmaya / dolandırmaya çalışmak (4)Süresiz hesap kapatılması
GM’ler ile kaba şekilde konuşmak veya özel mesaj ile GM’lere spam yapmak (5)GM kararı
3. parti websiteleri veya private serverlar ile ilgili reklam yapmakSüresiz hesap kapatılması
İllegal Karakter İsmi (6)Süresiz hesap kapatılması
Kanunların İhlali (7)Süresiz hesap kapatılması
Diğer oyunculardan hesapları ile ilgili özel bilgileri istemek veya buna kalkışmakSüresiz hesap kapatılması
Sebebi her ne olursa olsun izinsiz hesap erişimiSüresiz hesap kapatılması
Çalıntı, dupe, illegal veya bug eşyaların karakter üzerinde bulundurulmasıŞüpheli para/eşya silinmesi ve uygun görülürse hesabın kapatılmasıTakip sırasında eşyaları takas yolu ile değiştirmiş hesaplar için de geçerlidir
Oyun içi eşyaların kopyalanarak çoğaltılmasıEşya silinir ve hesap süresiz olarak kapatılır
Devredilen veya paylaşılan hesaplarMüşterii hizmetleri ve haklarından mahrum bırakılma
Oyuncu faaliyetlerine kasıtlı olarak engel olmak veya oyun içinde huzursuzluk vermek (8)7 gün hesap kapatılması15 gün hesap kapatılması30 gün hesap kapatılmasıSüresiz hesap kapatılması
Bug KullanımıGM kararı
N.P.T (9)Süresiz hesap kapatılması
Kurallara aykırı olarak NP kazanılmasıGM kararı ile, NP silinmesi ve geçici olarak hesabın bloke edilmesiSüresiz olarak hesap kapatılması
Kurallara uygun olmayan şekilde para elde etmek (Gold Farming) (Tek ya da parti olarak)Süresiz olarak hesap kapatılması
Bot, hack veya 3. parti yazılım kullanımı / kişisel olarak (10)Disiplin ZindanıDisiplin ZindanıDisiplin ZindanıSüresiz hesap kapatılması
Oyun dosyaları üzerinde değişiklik yapmak (TBL). (15)Süresiz olarak hesap kapatılmasıBu dosyalar ile fayda sağlayan parti üyeleri ve klan başkanları GM’in inisiyatifine göre ceza alabilirler.
Bot , hack veya 3. parti yazılım kullanımı / parti içerisinde veya klan ile beraberSınırsız süre hesap kapatılması. Katılımcı oyuncuların hesapları da GM kararına göre kapatılablir.
Kurallara aykırı şekilde NP toplamış klanlara katılımKlan bozulur ve kuralları çiğneyen hesaplar yapılacak olan incelemeye göre klan lideri ile birlikte süresiz olarak kapatılabilir
Uygun olmayan klan ismi veya amblemi (11)Klan bozulur ve klan liderinin hesabı süresiz olarak kapatılır
Uygun olmayan Kral Anonsları (12)Uyarı3 gün hesap kapatılması7 gün hesap kapatılmasıSüresiz olarak hesap kapatılması
Ödemelerde Sahtekarlık (13)Süresiz olarak hesap kapatılması
Farklı ülke numaraları kullanılarak yapılan telefon onaylamalarıSüresiz olarak hesap kapatılması

1-Soyulma, kandırılma, hacklenme vb durumlarda oyun yöneticileri müdahale etmez, karakterin güvenliği TAMAMEN KARAKTER SAHİBİNE AİTTİR. Güvenmediğiniz oyunculara şifrenizi vermeyiniz,başka pvp sunucularında kullandığınız ID ve şifreleri darkknight'da kullanmayınız, Koxp, illegal program, legal de olsa macro gibi yazılımlar kullanan oyuncuların hesapları soyulma riski altındadır.
2-Oyun içinde GB satışına dair allchat-shout gibi yerlerden flood atanlar banlanacaktır.
3-Oyunculardan özel mesaj (whisper) yolu ile, haksiz kazanç elde etmeye çalışmak, oyundan uzaklaştırmaya çalışmak ta dahil.
4-Pazar alanında Transformation Scroll kullanarak diğer oyuncuların tezgahlarını engellemek yasaktır.Bu kurala uymayan oyuncular uyarılmalarına rağmen eylemlerine devam ederlerse 3 gün oyundan uzaklaştırılırlar.
5-Pustan satın aldığınız ürünleri kırdırmadığınız veya kullanmadığınız taktirde 24 saat içinde iade edebilirsiniz. 24 saati geçen veya kullanılan ürünler geri alınmaz.
6-GM’ ler oyunda yardım için bulunmaktadırlar. Eğer oyun içerisinde onlardan bir isteğiniz veya yardımına ihtiyacınız olur ise, lütfen sabırlı ve kibar olunuz.
7- Oyun yetkililerinin isimlerini taklit etmek, veya başka oyuncuların isimlerini, kotu niyetli taklit etmek, karakter isminde (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / rencide edici ibare kullanmak, telif hakkıyla korunan marka, v.b kelimeleri isim olarak kullanmak da dahil, ancak bunlar ile sınırlı olmamakla birlikte.
8- Mahkemeye verilmenizi, kanunen cezalandırılmanızı gerektirebilecek her durum dahildir, kanunların ait olduğu makam ne olursa olsun. Yasa dışı faaliyetlerde bulunmanız yasaktır.
9- Oyun dışında da olsa bile, oyunda üstünlük kazanmak için dosya modifiye programlari kullanmak, veya oyun dosyalarını herhangi bir şekilde değiştirmek te dahil, ve bunlarla sinirli olmamak üzere.
10-llegal yollarla / bug ile National Point (NP) kazanan / kazandıran veya NPT yapan oyuncuların hesapları süresiz olarak kapatılır.
11-Clan bankasına clandaki tüm oyuncular item veya coin koyabilir.Clan bankasındaki eşyaları sadece clan başkanı ve asistler alabilir. Güvenmediğiniz oyunculara Başkanlık veya asistlik vermeyiniz, aksi takdirde doğacak problemlerden yönetimimiz sorumlu değildir ve destek sağlanmayacaktır.
12-Klan isminde veya amblem de (kısaltma ve ustu kapalı dahi olsa) küfür / argo ibare kullanmak, telif hakkiyla korunan marka, ve benzeri kelimeleri kullanmak, Oyun yetkililerinin ismini her hangi bir şekilde veya başka kullanıcıların ismini kotu niyetli kullanmak da dahil, ancak tamamı bunlar ile sinirli olmamakla birlikte.
13- Oyun içi yapılan alışverişler resmi ödeme kanalları ile yapılır ve ödemeler nihaidir. Yapılacak olan geri ödemeler, hesapların kapatılması ile sonuçlanır.
14- Oyun dosyalarını değiştirmek, oyun içerisinde bu dosyalar ile oyun açıklarından faydalanmak. Tüm oyun dosyaları bu kurallara dahildir. Bu dosyalar ile fayda sağlayan diğer oyuncular GM’in inisiyatifine göre ceza alabilirler.
15- Cheat Report konuları açılan kişi ve yetkili ekip tarafından görülmekte olan özel paylaşımlardır. Herhangi bir sebeple Cheat Report konuları resmi forum, farklı forum sayfaları ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan hesaplar GM inisiyatifine göre cezalandırılacaktır.
16- Disturbing Gameplay oyuncular yaratıklarla iletişim halindeyken trade atma, slotta bulunan yaratıkları gezdirme, etkinlikler sırasında call v.b yetenekler kullanılarak hediyelerin sırasının kaydırılması v.b tutumların hepsini kapsamaktadır.
17-TL ile KC ve item satışının oyun içinde yapılması yasaktır.
18-Sonteklif gibi benzeri sitelerde oyuncuların kendi aralarında yapmış olduğu alışverişlerde doğacak sorunlarda oyun yönetimi hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir. Güvenmediğiniz kişilerle lütfen alışveriş yapmayın.
19-Npcye veya çöpe bilerek veya yanlışlıkla atılan itemlerde geri iade talep etmeyiniz. Kişisel hatalardan dolayı oyun yönetimini meşgul etmeyiniz.
20-Slota mob çekmek yasaktır.Bu kuralı ihlal eden oyuncular hapis ile cezalandırılır. Şikayetlerde kanıt olarak video gönderilmesi zorunludur.Ekran resmi - ksc vb şikayetler dikkate alınmayacaktır. Videolu ekran kaydı veya cep telefonuyla çekilmiş görüntüleri forum yoluyla şikayet ettiğiniz taktirde bu oyuncuya hapis cezası verilir.
21-Sunucudan kaynaklı bug, hata ve sorunları farkedip yönetime haber vermeden hile ve kendi çıkarları için kullanan oyuncular süresiz olarak sunucudan uzaklaştırılacaktır.


Not: Oyun Yöneticisinin inisiyatifine göre tüm kurallar değiştirilebilir. Her bir kural için cezalar arttırılabilir ya da düşürülebilir.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst